Home / Kosova (page 461)

Kosova

Kosovë-Maqedoni, së shpejti me letërnjoftime

Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së shpejti do të kenë mundësi të lëvizin vetëm me letërnjoftim. Kjo çështje është diskutuar gjatë takimit ndërmjet ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Nikolla Poposki. Në këtë takim ministrat kanë nënshkruar ...

Read More »

Albin Kurti tërhiqet nga kreu i VV-së

Albin Kurti ka vendosur të mos rikandidohet për postin e kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosje!”, në Kuvendin Zgjedhor të këtij subjekti, i cili pritet të mbahet muajt në vazhdim. Burime të Koha.net të afërta me zhvillimet, tregojnë se si kandidat konsensual ...

Read More »

Presidentja për vizitë në Vatikan

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka udhëtuar sot për në Selinë e Shenjtë në Vatikan për të takuar Papa Françeskun në një audiencë private. Ajo në rrjetin social Facebook ka shkruar se me Papa Françeskun do të ndaj rrëfimet për ...

Read More »