Home / Kosova (page 462)

Kosova

Fillon seanca, ankohet opozita

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me ankesa të opozitës sa i përket ndarjes së komisioneve parlamentare. Visar Ymeri nga Vetëvendosje shprehu pakënaqësinë me mënyrën e ndarjes së komisioneve, duke thënë se opozita do të duhej të drejtonte më ...

Read More »

Migrimi ilegal zvarrit liberalizimin

Skenat e ikjeve masive të qytetarëve të Kosovës drejt vendeve të Evropës në mënyrë ilegale si dhe pengesat në realizimin e procesit të riatdhesimit pritet të jenë dy pikat kyçe të cilat do ta zvarrisin edhe më tej procesin e ...

Read More »