Home / Kosova (page 464)

Kosova

Thaçi, nga Brukseli fajëson Brukselin!

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin “Info- Box” të Radio Dukagjinit ka thënë nga Brukseli se migrimi ilegal i kosovarëve është fenomen shqetësues, por ai pretendon se dihen faktorët e vërtetë se pse po ndodhë ...

Read More »

Kadri Veseli sot në Shqipëri

Kjo është vizita e parë e Veselit në Shqipëri, si kryetari i Kuvendit dhe po bëhet me ftesë të kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, të cilët do të mbajnë takim në orët e hershme të mëngjesit, e më ...

Read More »