Home / Kosova (page 469)

Kosova

LDK vendos: Mustafa kryeministër

Marrëveshja mes partive të Bllokut duhet të ridizajnohet, ndërsa Isa Mustafa do ta marrë drejtimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu ka vendosur të martën kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), pasi që, sipas tyre, kjo është alternativa e vetme për zgjidhjen e ngërçit politik dhe krijimit ...

Read More »

Zyrtarët e BE-së të zhgënjyer me EULEX-in

Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, kanë zhgënjyer anëtarët e Parlamentit Evropian, pasi kanë refuzuar të tregojnë detajet e skandalit të korrupsionit në EULEX, mision i BE-së për sundim të ligjit në Kosovë. Fernando Gentilini, drejtor për Ballkanin në ...

Read More »

Mbahet konferenca Rajonale për Sigurinë Kufitare

Policia e Kosovës dhe Doganat e Kosovës, të mbështetur nga Ambasada Amerikane, zhvillojnë sot “Konferencën Rajonale për Sigurinë Kufitare”. Sipas KosovaPress, në këtë konferencë rajonale pritet të marrin pjesë përfaqësues të policive dhe doganave nga vendet rajonale si Shqipëria, Mali ...

Read More »