Home / Kosova (page 471)

Kosova

Fillon takimi i Bllokut

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i Nisma-s, Fatmir Limaj, kanë hyrë në takim me Isa Mustafën, ndërkohë nuk dihet nëse aty po marrin pjesë edhe përfaqësuesit e Vetëvendosjes. Takimi po mbahet në zyrat e Grupit Parlamentar të LDK-së, ...

Read More »

Naftë jocilësore në tregun e Kosovës

Naftëtarët dhe Ministria e Tregtisë she Industrisë po dyshojnë që në Kosovë është duke hyrë naftë e cilësisë së ulët e që nuk është konform standardeve të kërkuara me rregullat dhe ligjet e Kosovës. Hyrja e naftës së cilësisë së ...

Read More »

Grafite në Manastirin e Deçanit

Në Kosovë, udhëheqës politik reaguan pas njoftimeve se persona të panjohur kanë shkruar në muret e objekteve ndihmëse të manastirit të Deçanit në Kosovën perëndimore, grafite si “Chaliphate is coming” (Kalifati po vjen),”ISIS” (Shteti Islamik i Irakut dhe Levantit), “UÇK”, (Ushtria ...

Read More »

Të gjithë për zgjedhje

Të gjithë partitë politike duket se janë pajtuar për të shkuar në zgjedhje të jashtëzakonshme, pasi që marrëveshja për dalje nga kriza konsiderohet e pamundur. Të vetmit që janë kundër zgjedhjeve janë diplomatët e huaj, të cilët konsiderojnë se nuk ...

Read More »