Home / Kosova (page 476)

Kosova

Të enjten debat, jo seancë konstituive

Ndonëse pikë e vetme e rendit të ditës është vetëm zgjedhja e kryeparlamentarit, përfaqësuesit e bllokut rezervohen në deklarimet e tyre se ata do të zgjedhin në këtë seancë, Isa Mustafën për kryeparlamentar. Këshilltari i të parit të AAK-së, Avni ...

Read More »

PDK dhe AAK “takohen” në Bashkësinë Islame

Vizitat e krerëve politikë në Bashkësinë Islame të Kosovës për Kurban Bajramin i takoi rivalët politikë. Siç shihet në këtë foto të siguruar nga Indeksonline, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ia shtrëngon dorën nënkryetarit të PDK-së, ...

Read More »

Zbritje çmimesh, apo marketing mashtrues?

Zbritje çmimesh nga 10 deri në 70 për qind kanë qenë reklamat gati në shumicën e dyqaneve, varësisht se çfarë produktesh shesin. Kjo dukuri tashmë është bërë e zakonshme, në prag festash. Edhe në para festës së Kurban Bajramit, tregtarët, ...

Read More »

“Oferta sekrete” e Thaçit!

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka treguar nëse partia e tij do t’i jap postin e kryeministrit ose kryeparlamentarit ndonjë partie tjetër, por edhe njëherë iu ka bërë thirrje liderëve politikë që të fillojnë komunikimin e ...

Read More »