Home / Kosova (page 491)

Kosova

Vendimi i Kushtetueses rreth orës 15:00

Gjykata Kushtetuese pritet të dalë sot, rreth orës 15:00, me vendimin e saj. Kështu mëson Politiko.net nga burime të mirë informuara me procesin. Por, vendimi i Kushtetueses mund edhe të shtyhet deri javën tjetër, në rast se Gjykatës do t’i ...

Read More »

Si e morri në qafë AKI-ja agjentin e saj?

Telegrafi mëson se agjenti i AKI-së është ekzekutuar nga ISIS, pasi që është dekonspiruar, si pasojë e njohurive minimale të tij rreth terrenit dhe grupit ISIS. Informacionet e publikuara në media për dekonspirimin dhe ekzekutimin e një bashkëpunëtori të Agjencisë ...

Read More »

Zgjedhjet “djegin” Ramushin!

Ramush Haradinajt do t’i rrezikohet përkrahja e partive të Bllokut, nëse Kosova detyrohet të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme në vjeshtë, si mundësi e vetme për të dalë nga kriza institucionale në vend. Një kandidaturë të mundshme për kryeministër, edhe ...

Read More »

Koalicioni PDK-LDK, i padobishëm

Njohësit e proceseve politike, aktualisht nuk shohin perspektivë për arritjen e një koalicioni ndërmjet PDK-së dhe LDK-së. Ata kanë thënë se një koalicion i tillë është i pamundur përderisa blloku LDK-AAK-Nisma vazhdon të jetë kundër çdo komunikimi dhe negociate me ...

Read More »