Home / Kosova (page 498)

Kosova

Kush do të formojë qeverinë në Kosovë?

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma për Kosovën dhe lëvizja Vetëvendosje thanë të hënën se nuk do t’i përgjigjen asnjë ftese të mundshme të Partisë Demokratike për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Komentet e ...

Read More »

Thaçi: Vazhdojmë me Misionin e Ri

“Vazhdojmë me Misionin e Ri”, shprehet optimist kryeministri Hashim Thaçi, partia e të cilit, PDK, ka dalë fituese në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 8 qershorit, por ende pa ndonjë koalicion paszgjedhor që do t’i mundësonte formimin e qeverisë së ...

Read More »