Home / Kosova (page 53)

Kosova

Kosovë, nuk miratohet rezoluta për dialogun

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nuk kanë miratuar rezolutën nga debati parlamentar lidhur me angazhimet e Presidentit të Kosovës për përfshirjen e “shkëmbimit të territoreve” apo “korrigjim të kufijve” në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Rezoluta e LDK-së ...

Read More »

Ndalohet deputeti Milaim Zeka

Të mërkurën është ndaluar deputeti i parlamentit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate Milaim Zeka. Atij i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh, për shkak të siç thuhet “kërcënimit ndaj prokurorit të Prokurorisë së Posaçme të Kosovës, ...

Read More »