Home / Kosova (page 530)

Kosova

Remi: Veteranët nuk djegin libra!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Rrustem Mustafa – Remi, i cili ka qenë komandant i UÇK-së për Zonën Operative të Llapit, thotë se në raftet e librave duhet të jenë edhe libra nga autorët serbë dhe ...

Read More »

LDK-AAK-Nisma ecin drejt “Srpska”-s

Bllokut opozitar, LDK-AAK-Nisma nuk po i ngutet më që të bëjë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Kjo e fundit për ditë të tëra u lut nga blloku opozitar që të jetë pjesë e institucioneve të ardhshme të Kosovës. Madje koalicioni kishte ...

Read More »

Vetëvendosje i ka borxh PDK-së

Politikani Naim Maloku, i cili së fundi aderoi në AKR, duke komentuar zhvillimet e fundit rreth seancës konstituive të Kuvendit, thotë se Vetëvendosje i ka borxh PDK-së për mbështetjen që ia ka dhënë në zgjedhjen e Kryetarit të Prishtinës, Shpend ...

Read More »