Home / Kosova (page 531)

Kosova

Nuk ka fakte për trafikim organesh

Nuk ka fakte për trafikim organesh dhe krim të organizuar në raportin e prokurorit special, Clint Williamson, por priten të arrestohen 6 përkatësisht 10 ish­pjesëtarë të UÇK­së. Kështu raportojnë mediat në Serbi. Edhe pse vizita e djeshme e prokurorit amerikan ...

Read More »

Jahjaga shtron iftar për BIK-un e Zhbogarin

Përfaqësues të Bashkësisë Islame të Kosovë, përfaqësuesi i posaçëm i BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, e të tjerë kanë qenë të ftuar të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga në iftarin që ka shtruar e para vendin të mërkurën. Jahjaga ka ...

Read More »

Qarkullimi mbi urën e Ibrit, tek pas shtatorit!

Me ftesë të Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian Baroneshës Ashton, zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, njëherit kryenegociatore për implementim në dialogun e Brukselit së bashku me delegacionin e Republikës së Kosovë ka marrë pjesë në takimin në ...

Read More »