Home / Kosova (page 541)

Kosova

FSK ka nevojë për ndihmën e NATO-s

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku është takuar me zëvendëskomandantin suprem të Aleancës së NATO-s për Evropë, gjeneral Sir Adrian Bradshaw. Çeku tha se me gjeneralin biseduan për hapat në vazhdim për FSK pasi që ka nevojë ...

Read More »

A po ndihet i tradhtuar Kurti?!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me përfaqësues të LDK-AAK-NISMA, ka thënë se ka shpërputhje midis dakordimeve verbale deklarative në takimet më herët dhe gatishmërisë për t’i vënë këto në letër si tekst të shkruar dhe për t’i ...

Read More »

Nuland takime me drejtuesit e lartë të Kosovës

  Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të zhvillojë sot në Prishtinë takime me drejtuesit e lartë të shtetit të Kosovës.Sipas axhendës së njoftuar, gjatë paradites Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ...

Read More »