Home / Kosova (page 550)

Kosova

Nuland takime me drejtuesit e lartë të Kosovës

  Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të zhvillojë sot në Prishtinë takime me drejtuesit e lartë të shtetit të Kosovës.Sipas axhendës së njoftuar, gjatë paradites Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ...

Read More »

Mustafa: Të respektohet vullneti qytetar

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, për caktimin e rendit të ditës së seancës konstituive të Kuvendit, ka deklaruar se është i kënaqur me vendimet që janë marrë. “Ne ishim sot në seancën ...

Read More »