Home / Kosova (page 563)

Kosova

Kosove: Urimet për Krishtlindje

Krerët institucionalë dhe fetarë të Kosovës kanë uruar besimtarët katolikë me rastin e Krishtlindjes.  Në urimin e Ipeshkvit të Kosovë, Dodë Gjergji, theksohet se festa e Krishtlindjes është moment hareje dhe gëzimi, dhe ftohet të gjithë besimtarët që të jenë ...

Read More »

KPJ mohon se e kanë ftuar Martin

Ylli Hoxha, drejtor ekzekutiv i Klubit për Politikë të Jashtme (KPJ), ka thënë se është e paqëndrueshme deklarata e kryeministrit në largim, Hashim Thaçi, se Dick Marty është i ftuar nga ky klub për ta prezantuar raportin e tij në ...

Read More »

Akuza të çmendura të Martyt

Ambasadori amerikan, Frank Wisner, ish-ndërmjetësues në bisedimet ndërmjet Beogradit e Prishtinës, i ka quajtur të çmendura akuzat e raportuesit të Këshillit të Evropës, Dick Marty, për kryeministrin Hashim thaci dhe Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. “Edhe pse nuk di diç më ...

Read More »

Dilema rreth koalicionit qeverisës

Kryeministri në dorëheqje, njëherësh kryetar i PDK-së, Hashim Thaçi, tha sot se ai do të përfundojë edhe mandatin e dytë si kryeministër i Kosovës, për t’i vazhduar reformat e filluara demokratike. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në 21-vjetorin e themelimit ...

Read More »