Home / Rajoni / Maqedonia (page 10)

Maqedonia

Sela: Emri që nuk përkthehet, i papranueshëm

Partitë shqiptare e përshëndesin qëndrimin e Qeverisë për emër me përcaktues gjeografik dhe riemërimet. Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela pas takimit me ambasadorin Samuel Zhbogar tha se mirëpret riemërimin e autostradës dhe aeroportit si përpjekje për të krijuar ...

Read More »