Home / Rajoni / Maqedonia (page 100)

Maqedonia

Ahmeti uron besimtarët musliman

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e festës së madhe të Fiter Bajramit uron të gjithë besimtarët shëndet, mirëqenie dhe mbarësi. “Kam nderin dhe kënaqësinë që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në ...

Read More »

Johannes Haindl nesër për vizitë në Maqedoni

I dërguari special gjerman për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni, Johannes Haindl, nesër pritet do të udhëtojë për vizitë në Maqedoni, konfirmohet nga Ambasada e Gjermanisë-Shkup. Siç njoftohet, Haindl do të takohet me partitë nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, kryeministrin ...

Read More »

FMN-ja ndryshon planet në Maqedoni

Me përfundimin e mandatit të përfaqësuesit të përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) në Maqedoni, Patrick Gitton, ky institucion nuk do të emërojë një tjetër përfaqësues, transmeton Telegrafi Maqedoni. Zyrat lokale të FMN-së do të vazhdojnë të punojnë në Maqedoni, ...

Read More »