Home / Rajoni / Maqedonia (page 110)

Maqedonia

Zaev: Zgjedhje mund të ketë në tetor

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për agjencinë “Beta” që transmetohet në RTS, ka thënë se Marrëveshja e Përzhinos mund të riafirmohet dhe se në tetor mund të përgatiten kushtet për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Zaev tha se ...

Read More »

Ulet numri i krimeve në Maqedoni

Numri i personave të raportuar – kryerës të njohur të krimeve në vitin 2015, krahasuar me vitin 2014, është ulur për 4.4 përqind, transmeton Telegrafi Maqedoni. Sipas të dhënave nga Enti shtetëror për statistikë, në vitin 2015, krahasuar me vitin ...

Read More »