Home / Rajoni / Maqedonia (page 126)

Maqedonia

Ahmeti nga Athina: Emri të zgjidhet

Athinë, 8 janar-Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i shoqëruar nga bashkëpartiaket Musa Xhaferri, Fatmir Besimi dhe Artan Grubi po qëndron për vizitë pune në Athinë të Greqisë ku ka realizuar takim  me Ministrin e Punëve të ...

Read More »

Zona të lira shëndetësore në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov ka deklaruar për mediat se qeveria e Maqedonisë ka miratuar propozim-ligjin për zona të lira shëndetësore dhe se tanimë ai ka hyrë në procedurw kuvendore. Sipas Todorovit, ky koncept shëndetësor ka për qëllim tërheqjen e ...

Read More »