Home / Rajoni / Maqedonia (page 129)

Maqedonia

Borxhlinjtë në ‘listën e zezë’ të DAP-it

Drejtoria e të Ardhurave Publike (DAP) ka publikuar ‘listën e zezë’ të borxhlinjve. Në të gjenden ndërmarrje publike dhe private, mediume, persona fizik, ndërmarrje komunale, kompani në gjendje falimentimi, njofton Telegrafi. Borxhi ka arritur në 120000 denarë për persona fizik ...

Read More »

Hahn të premtën në Shkup

Komisioneri për zgjerim i BE-së Johannes Hahn do ta vizitojë Maqedoninë të premten, më 15 janar, njofton Telegrafi. ‘Komisioneri i BE-së Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin më 15 janar’, tha zëdhënësja Koçijançiç. Ardhja e Hahn-it të premtën në Maqedoni, ...

Read More »

Ahmeti nga Athina: Emri të zgjidhet

Athinë, 8 janar-Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i shoqëruar nga bashkëpartiaket Musa Xhaferri, Fatmir Besimi dhe Artan Grubi po qëndron për vizitë pune në Athinë të Greqisë ku ka realizuar takim  me Ministrin e Punëve të ...

Read More »

Zona të lira shëndetësore në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov ka deklaruar për mediat se qeveria e Maqedonisë ka miratuar propozim-ligjin për zona të lira shëndetësore dhe se tanimë ai ka hyrë në procedurw kuvendore. Sipas Todorovit, ky koncept shëndetësor ka për qëllim tërheqjen e ...

Read More »