Home / Rajoni / Maqedonia (page 138)

Maqedonia

Zyrtare: regjistrohet ‘UNITETI’

Partia më e re në Maqedoni “Uniteti” sot, 16.10.2015, ka marrë Vendimin në bazë të të cilit Partia politike “Uniteti”, regjistrohet në Regjistrin qëndror të partive politike në Gjykatën themelore Shkup II – Shkup, njofton Telegrafi. “Uniteti do të jetë ...

Read More »

Deputetja Ermira Mehmeti braktis BDI-në?

Grupi parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim, partisë shqiptare në pushtet në Maqedoni, do të vazhdojë të dobësohet. Pas largimit të deputetit Zylfi Adili, Top Channel mëson se BDI-në do ta braktisë edhe deputetja më e spikatur e këtij subjekti ...

Read More »

Qeveria sillet si OJQ, Maqedonia në test

Rëndësia e Marrëveshjes së Përzhinos tashmë nuk është vetëm dialog i thjeshtë mes opozitës dhe pozitës, por paraqet një test për shtetin dhe mundësi që Maqedonia të tregojë gatishmëri për proceset eurointegruese. Këtë e vërtetoi edhe zv/kryeministri Fatmir Besimi në ...

Read More »