Home / Rajoni / Maqedonia (page 139)

Maqedonia

Deputetja Ermira Mehmeti braktis BDI-në?

Grupi parlamentar i Bashkimit Demokratik për Integrim, partisë shqiptare në pushtet në Maqedoni, do të vazhdojë të dobësohet. Pas largimit të deputetit Zylfi Adili, Top Channel mëson se BDI-në do ta braktisë edhe deputetja më e spikatur e këtij subjekti ...

Read More »

Qeveria sillet si OJQ, Maqedonia në test

Rëndësia e Marrëveshjes së Përzhinos tashmë nuk është vetëm dialog i thjeshtë mes opozitës dhe pozitës, por paraqet një test për shtetin dhe mundësi që Maqedonia të tregojë gatishmëri për proceset eurointegruese. Këtë e vërtetoi edhe zv/kryeministri Fatmir Besimi në ...

Read More »