Home / Rajoni / Maqedonia (page 142)

Maqedonia

Maqedonia ka mbi 6 miliardë euro borxhe

Maqedonia përveç krizës politike, pritet të përjetoj një krizë të madhe financiare për shkak të borxhit që ka ndaj shteteve të huaja. Statistikat e fundit të Bankës Popullore të Maqedonisë tregojnë se vendi po thellohet në borxhe marramendëse prej 6.1 ...

Read More »

Ivanov për vizitë në xhaminë në Radovish

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, presidenti i Maqedonisë George Ivanov sot e vizitoi xhaminë “Jeni Xhamisi” në Radovish, ku besimtarëve myslimanë ua uroi festën dhe përfundimin e agjërimit të Ramazanit. “Ju dëshiroj shumë lumturi, shumë gëzim dhe shumë ...

Read More »

Zaev paralajmëron radikalizim

Lideri i LSDM-së ka paralajmëruar se nëse sot nuk arrihet marrëveshje për zgjidhje të problemeve të cilat LSDM i ka theksuar deri më tani, atëherë do të vazhdohet më tutje me masa edhe më radikale. Janë të patjetërsueshme garanca për ...

Read More »

I papranueshëm vazhdimi i krizës politike

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim në Ambasadën Amerikane në Shkup me Victoria Nuland, ndihmësSekretare e Departamentit të Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Evelyn Farkas – Zëvendës ndihmëse Sekretare e Mbrojtjes së SHBA ...

Read More »