Home / Rajoni / Maqedonia (page 150)

Maqedonia

Reagon Gjermania pas konfliktit në Kumanovë

Qeveria gjermane ka paralajmëruar nga shkallëzimi i situatës në Maqedoni, ajo po i ndjek me shqetësim zhvillimet në këtë vend, tha një zëdhënës. Ndërkohë NATO kërkon hetime transparente. Pas konfliktit të përgjakshëm në fundjavë në Maqedoni reagon edhe qeveria gjermane. ...

Read More »

Zaevi po takohet me qytetarët e Kumanovës

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, sekretari gjeneral Oliver Spasovski dhe përfaqësuesit e LSDM-së sot do t`i vizitojnë qytetarët e Kumanovës, transmeton zhurnal. Siç informojnë nga LSDM-ja, kryetari Zaev gjendet në tregun e gjelbërt në Kumanovë, ku është duke realizuar takime ...

Read More »

Paqartësi rreth ngjarjeve në Kumanovë

Autoritetet maqedonase e kanë quajtur operacionin e së shtunës dhe të dielës në Kumanovë kundër një grupi të armatosur, si më të vështirin ndonjëherë për forcat e sigurisë së vendit. Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski tha se aksioni nuk u zhvillua ...

Read More »