Home / Rajoni / Maqedonia (page 157)

Maqedonia

Fuere: Han nuk ka lidhje me realitetin!

“A e zgjidhi krizën komisari Han?”, ishte pikëpyetja të cilin EU Observer e kishte vendosur si ditull për deklaratat kontroverse të eurokomisarit Johanes Hann për zgjedhjet në Maqedoni. Han është kritikuar ashpër nga ish-diplomati Nikolla Dimitrov dhe ish-ambasadori i BE-së, ...

Read More »

Sot proteston mërgata shqiptare

Mërgata shqiptare sot do të protestojë në Munih të Gjermanisë, para Ambasadës së Maqedonisë kundër terrorit të egër sllavo-maqedon mbi shqiptarët autoktonë. Kështu ka njoftuar Këshilli Organizativ i protestës me moton” Stop sllavo-maqedon mbi shqiptarët autokton”, sipas të cilëve protesta ...

Read More »