Home / Rajoni / Maqedonia (page 163)

Maqedonia

Protesta të qeta kundër Monstrës në Kumanovë

Qindra shqiptarë nga Kumanova iu bashkëngjitën protestave mbarëshqiptare kundër dënimeve të përjetshme për rastin Monstra. ‘Ndal proceseve të montuara’ ishte parulla kryesore e protestuesve, të cilët me brohoritjet e tyre përkujtuan të gjitha ngjarjet kontroverse kundër shqiptarëve të Maqedonisë, që ...

Read More »

Shkup, arrestohet pronari i televizionit A1

Policia maqedonase ka arrestuar mbrëmjen e djeshme në Shkup pronarin e televizionit A1, Velija Ramkovski, si dhe disa drejtues të tjerë të këtij organi mediatik. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë maqedonase, sipas të cilave bashkë me Ramkovskin janë arrestuar ...

Read More »