Home / Rajoni / Maqedonia (page 177)

Maqedonia

Maqedoni, 30% të burgosurve të pafajshëm?

Aktivistja, Meri Nikollova ka shprehur shqetësimet për gjendjen e mjerueshme ku vuajnë dënimin të burgosurit në Maqedoni. Sipas saj pas publikimit të fotografive dhe kushteve të vështira të burgjeve në Maqedoni patjetër duhet të ngritët zëri se si trajtohen në ...

Read More »

Përgjimet, PDSH nga shqetësimin në Bruksel

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni shfrytëzuan ftesën e Parlamentit Evropian për të biseduar me eurodeputetë të grupeve kryesore mbi zgjidhjen e krizës politike, të rënduar pas publikimit të përgjimeve nga kreu i opozitës në vend, në të cilat ...

Read More »