Home / Rajoni / Maqedonia (page 21)

Maqedonia

Zaev për vizitë zyrtare në Serbi

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë në ftesë të kryeministres serbe Ana Bërnabiq. Pas takimit, delegacionet e dy qeverive, të kryesuara nga kryeministrat do të mbajnë takim të ...

Read More »

Han për vizitë dyditore në Maqedoni

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoni në kuadër të së cilës do të ketë takime politike dhe me përfaqësues të sektorit qytetar. Han, siç u konfirmua deri tani ...

Read More »