Home / Rajoni / Maqedonia (page 40)

Maqedonia

Lavrov: Situata në Maqedoni na shqetësoi

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, ka deklaruar se veprimtaria e disa opozitarëve në Maqedoni, me mbështetje nga jashtë ”krujuan kërcënim për shtetësinë e atij vendi”, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ai bëri të ditur se ka diskutuar me ...

Read More »

Ivanov-Bukova: Diskutojnë për sfidat e UNESCO-s

Presidenti Gjorge Ivanov sot në Aman realizoi takim me drejtoreshën e përgjithshme të UNESCO-s, Irina Bokova, me të cilën bisedoi për aktivitetet dhe projektet vijuese dhe të ardhshme të Republikës së Maqedonisë në bashkëpunim me organizatën botërore për arsim, shkencë ...

Read More »