Home / Rajoni / Maqedonia (page 48)

Maqedonia

Ivanov anulon takimin me komisionerin Hahn

Presidenca maqedonase njoftoi ambasadorin e Bashkimit Europian në Shkup, Samuel Zhbogar, për anulimin e takimit mes Presidentit Gjorgje Ivanov dhe komisionerit të zgjerimit Johannes Hahn. Presidenca maqedonase deklaroi se Ivanovi i ka komunikuar qëndrimet më 10 shkurt dhe këto qëndrime ...

Read More »

PE shtyn raportin për Maqedoninë, shkak kriza

Parlamenti Europian shtyu sesionin plenar mbi progres- raportin për Maqedoninë, të planifikuar të mbahej këtë javë. Arsyeja përse eurodeputetët vendosën që votimi të mos kryhej tani është pikërisht kriza e tejzgjatur politike. Dokumenti mbi përparimin e vendit përfshin ndër të ...

Read More »