Home / Rajoni / Maqedonia (page 49)

Maqedonia

BDI vendos të jetë pjesë e qeverisë

Zhvillime të reja në politikën maqedonase. Kryesia e partisë së Ali Ahmetit, BDI ka vendosur që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme dhe shumicës së ardhshme parlamentare me LSDM, partinë e Zoran Zaev. “Nuk pati taktika për të blerë ...

Read More »

“Ivanov po bënë grusht shteti”

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Talat Xhaferi ka komentuar refuzimin e mandatit nga ana e Presidentit, George Ivanov, që LSDM të formoj qeverinë. Në një lidhje telefonike për InfoBox të RTV Dukagjinit, akuzon Presidentin Ivanov se duke uzurpuar të ...

Read More »

Ambasadorja boshnjake në Shkup viziton Prilepin

Ambasadorja boshnjake në Shkup, Lepa Babiq, e shoqëruar nga përfaqësues komunal të Bjelinës, Nevesinjës, Kotorit, Varoshit dhe Banja Llukës, e vizituan sot vetëqeverisjen lokale në Prilep, përcjell Telegrafi Maqedoni. Qëllimi kryesor i vizitës, sipas kryetarit të Prilepit, Marjan Risteski, është ...

Read More »