Home / Rajoni / Maqedonia (page 51)

Maqedonia

PE shtyn raportin për Maqedoninë, shkak kriza

Parlamenti Europian shtyu sesionin plenar mbi progres- raportin për Maqedoninë, të planifikuar të mbahej këtë javë. Arsyeja përse eurodeputetët vendosën që votimi të mos kryhej tani është pikërisht kriza e tejzgjatur politike. Dokumenti mbi përparimin e vendit përfshin ndër të ...

Read More »

Gjermania, thirrje Ivanovit të tërheqë vendimin

Gjermania i ka bërë thirrje presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që të respektojë Kushtetutën dhe të mandatojë për kryeministër, liderin opozitar, Zoran Zaev. Kristian Halbab, përfaqësues i posaçëm i Qeverisë gjermane për Evropën Juglindore, pas takimeve në Shkup me drejtuesit ...

Read More »