Home / Rajoni / Maqedonia (page 52)

Maqedonia

Tusk dështon në Shkup

Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk nuk mundi të bindë presidentin maqedonas Ivanov për të zhbllokuar procesin e krijimit të qeverisë së re në Shkup. Donald Tusk, i cili ishte në Shkup, tha se kjo krizë e vazhdueshme po pengon ...

Read More »

Berlini thirrje Ivanov: Mandato shumicën parlamentare

Berlini i kërkon prerazi Gjorgje Ivanovit t’i dorëzojë menjëherë mandatin shumicës parlamentare dhe t’i japë fund krizës në Maqedoni. Mediat vendase citojnë ministrin gjerman të Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel, t’i kërkojë Presidentit maqedonas zgjidhjen e ngërçit të tejzgjatur. “Ekziston ...

Read More »