Home / Qeveritare (page 13)

Qeveritare

Beqaj: Specializime, së shpejti 18 kuota për kardiologji

Në takimin Ndërkombëtar me temë “Sfidat e Reja në Kardiologjinë Intervencionuese, Kardiokirurgji dhe Elektroiziologji”, Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj theksoi rëndësinë e kërkimit shkencor në mjekësi. Ky takim u organizua nga Shoqata Shqiptare e Kardiologjisë, Shoqata e Kardiologjisë Invazive Shqiptare ...

Read More »

Edukimi dhe trajnimi i ushtarakëve shqiptarë ka qenë një ndër temat e bisedimeve të ministres shqiptare të Mbrojtjes Mimi Kodheli në takimin me homologun e saj amerikan Chuck Hagel. Ndërsa njohu sekretarin amerikan të Mbrojtjes, me ftesë të së cilit ...

Read More »