Home / Qeveritare (page 22)

Qeveritare

Peleshi: Po rezistojmë për rritjen e çmimit

Zv.Kryeministri Niko Peleshi tha se qeveria është duke i rezistuar rritjes së çmimit të energjisë elektrike për konsumatorët duke parë si mundësi liberalizimin e tregut të energjisë. “Ministri gjithmonë ka rezistuar dhe ka refuzuar të marrë në shqyrtim opsionin për ...

Read More »

Eurocontrol do të vendosë tarifat navigacionale

 Në kuadër të Presidencës së rradhës së Shqipërisë në Komitetin e Menaxhimit të Eurocontrol, Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, takoi Frank Brenner, President i Eurocontrol. Ministri Haxhinasto falenderoi Brenner për mbështetjen e vazhdueshme që Eurocontrol ka treguar për ...

Read More »