Home / Qeveritare (page 27)

Qeveritare

Gjosha: Statusi i Shqipërisë, sinjal pozitiv për gjithë Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha priti sot në një vizitë zyrtare, Zv. Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë, Fatmir Besimi. Duke vlerësuar marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy shteteve, Ministrja theksoi se kjo vizitë ka përkuar vetëm dy ditë pas vendimit ...

Read More »

Sali Berisha uron besimtaret e krishtere per Krishtlindjet

Me rastin e festës së Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha i shoqëruar nga bashkëshortja  e tij, zonja Liri Berisha vizitoi sot, Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë,Katedralen e Shën Palit, si dhe Kishën Ungjillore (Protestante) në Tiranë. Në urimet drejtuar besimtarëve të krishterë, ortodokse, ...

Read More »