Home / Qeveritare (page 6)

Qeveritare

Ministrja Nikolla sot në Kosovë

Ministrja e Arsimit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, së bashku me një delegacion nga kjo ministri, do të qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Ministrja Nikolla do të pritet në takim nga homologu i saj nga Kosova Arsim Bajrami me ...

Read More »

Veliaj: Arsimi, arma për të ndryshuar botën

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, ka uruar festën e mësuesve nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook. Veliaj ka uruar arsimtarët në të gjithë Shqipërinë, nëpërmjet një shprehje të Nelson Mandeles: “Arsimi është arma më e fuqishme ...

Read More »