Home / Kronika / Kronika e zeze (page 23)

Kronika e zeze

Vdesin dy shokë shkaku alkooli

Dy shokë të ngushtë në jetë, por edhe në gotë (pije), pas konsumimit të një sasie alkooli janë grindur me njëri-tjetrin dhe më pas janë qëlluar me gurë. Sherri ka rezultuar fatal, pasi njëri ka gjetur vdekjen, kurse tjetri ka ...

Read More »

Shkozet, arrestohet vrasësi i 42 vjeçarit

Arrestohet autori i vrasjes që ndodhi mëngjesin e sotëm në Shkozet të Durrësit. Shtetasi Astrit Piku dyshohet për vrasjen e 42 vjeçarit Krenar Mustafa, pas një grindjeje me njeri-tjetrin në gjendje të dehur. Viktima është goditur nga autori i krimit ...

Read More »

Treni godet veturën, vdes një 5-vjeçar

Një fëmijë, i moshës pesëvjeçare, ka humbur jetën mbrëmë, pasi vetura me të cilën po udhëtonte bashkë me familjen, është goditur nga treni.  Aksidenti ka ndodhur në kalimin hekurudhor të rrugës që shpie nga Lipjani për në fshatin Gllogovc, të ...

Read More »

Makina del nga rruga, vdes 20-vjecarja

Një 20 vjecare ka mbetur e vrarë në orët e para të mëngjesit të sotëm, kur makina në të cilën udhëtonte së bashku me bashkëshortin ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Aksidenti i rëndë rrugor ndodhi rreth ...

Read More »

Tropoje, zjarr ne banese – dy te vdekur

Një zjarr në një banesë në fshatin Degë, në Tropojë ka shkaktuar vdekjen e dy grave të moshuara. Nga flakët kanë humbur jetën Bute Osmanaj, 92 vjeçe, dhe Zoje Osmanaj, 60 vjeçe. Pjesëtarët e tjerë të familjes kanë arritur t’i ...

Read More »

Policia arreston mashtruesit

Drejtoria për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit (DHKEK), ka arrestuar të mërkurën rreth orës 15.00 në Prishtinë dy persona nën dyshimin e bazuar se ata kanë kryer veprat penale mashtrim i blerësve dhe përdorim i pa autorizuar i firmës, ...

Read More »

Arrestohet nipi i Aldo Bares

Njësia e operacioneve speciale në drejtorinë e policisë së Tiranës ka arrestuar gjatë një ndjekjeje sipas metodave më të fundit, nipin e Aldo Bares, Alxhi Nallbanin, i shumëkërkuar nga drejtësia italiane për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafik ndërkombëtar droge. ...

Read More »