Home / Kronika / Kronika e zeze (page 4)

Kronika e zeze

Vritet një shqiptare në Londër

Një 25-vjeçare shqiptare është vrarë me thikë në Londër nga një 31-vjeçar shqiptar në rrethana dhe motive ende të pasqaruara mirë. Policia Metropolitane ka akuzuar për vrasjen e Elidona Demirajt, shqiparin Arben Rexha, 31 vjeç. 25-vjeçarja ka gjetur vdekjen pasi ...

Read More »

Ndahet nga jeta akademiku Kristo Frashëri

Akademia e Shkencave njofton se është ndarë nga jeta në moshën 96-vjeçare akademiku Kristo Frashëri. Akademia bën të ditur se Frashëri ndërroi jetë mbrëmjen e 31 janarit, nga një vdekje natyrale. Homazhet për akademikun do të mbahen më 3 shkurt ...

Read More »