Home / Kronika / Kronika e zeze (page 5)

Kronika e zeze

Vrasje me armë zjarri në Shkodër

Një person është qëlluar për vdekje me armë zjarri në Shkodër, në aksin rrugor Kryebushat-Vau i Dejës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 pas mesnate dhe viktima e këtij atentati ka ngelur 24-vjeçari Luigj Gjergji. Viktima ka qenë duke udhëtuar ...

Read More »

Ndahet nga jeta aktori Marko Bitraku

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur i skenës dhe i filmit, Marko Bitraku. Aktori vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe mbylli sytë në moshën 64-vjeçare. Bitraku ka lindur më 15 janar 1951 në Opar të Korçës. Pasi ...

Read More »