Home / Politika (page 3)

Politika

Bushati takon këshilltaren e Trump

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati mori mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për zbatimin e reformës në drejtësi. Gjatë vizitës në Uashington, Bushati u takua në Shtëpinë e Bardhë me zv/këshilltaren e Presidentit Trump për Sigurinë Kombëtare, zonjën Kathleen ...

Read More »

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve, Blushi tha: ...

Read More »