Home / Politika (page 4)

Politika

Mogherini do të vizitojë Shqipërinë

Përfaqësueja e lartë e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini, do të udhëtojë drejt Ballkanit nga data 1 deri në 4 mars. Kryediplomatja europiane do të vizitojë gjatë këtij rrugëtimi të saj Shqipërinë, Bosnje-Hercegovinën, Kosovën, Malin ...

Read More »

Bordi i ONM-së, LSI nuk tërhiqet: Presim reflektime

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk tërhiqet për Bordin e ONM-së. Këtë e ka konfirmuar ministri i Drejtësisë Petrit Vasili është pyetur nëse ka marrë përgjigje lidhur me shqetësimin e ngritur prej tij për këtë çështje. “Unë kam ngritur një shqetësim ...

Read More »

Basha: Nuk ka kthim në Parlament!

Lulzim Basha tha sot se opozita nuk do të kthehet në Parlament pa u plotësuar kushti për qeveri teknike. Në çadrën e protestës ai lëshoi edhe një mesazh për kryeministrin Edi Rama dhe kryeparlamentarin Ilir Meta, të cilët ishin takuar ...

Read More »

Rama: Edhe fasadat kanë rëndësi

Është mbajtur konferenca ministeriale me temë “Nxitja e kulturës për zhvillim të qëndrueshëm”. Në këtë konferencë mori pjese edhe kryeministri Edi Rama. Në fjalën e mbajtur kryeministri theksoi se rajoni ynë jeton prej vitesh nën agresionin e të shëmtuarës. “Programi ...

Read More »

Protesta/ Rama: PD, mburojë e gjyqtarëve vrasës

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar opozitën se po pengon pastrimin e drejtësisë nga funksionarët e korruptuar, të cilët sipas tij lirojnë kriminelët e arrestuar nga policia. “Qindra krime të rënda janë krime të përsëritura nga kriminelë të arrestuar nga policia ...

Read More »