Home / Politika (page 564)

Politika

Barroso: BE nuk i mbyll dyert pa anëtarësimin e Shqipërisë

Ish-Presidenti i Komisionit Europian, dhe një politikanët më autoritativ të kontinentit, Jose Manuesl Barroso, deklaroi në një intervistë ekskluzive për Agjencinë Telegrafike Shqiptare dhe agjencinë Presheva Jonë se pa anëtarësimin e Shqipërisë BE nuk do të mbyllë dyert. “Shqipëria është ...

Read More »

Arvizu: Nishani ndodhet në pozicion të vështirë

Ambasadori “Bojkoti dëmtoi opozitën, shpresoj të kthehet” Ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, i bën apel jo vetëm opozitës, por edhe mazhorancës që të jetë më aktive për të ftuar opozitën që të ndërpresë bojkotin. PD-ja, sipas kryediplomatit amerikan, është e rëndësishme ...

Read More »