Home / Politika (page 64)

Politika

Rama: Me Amerikën komunikojmë drejtpërdrejtë

“Me Amerikën, kjo qeveri dhe unë personalisht komunikojmë drejtpërdrejtë”, deklaroi sot në Kuvend, Kryeministri Edi Rama, ndërsa theksoi se “është në pritje të një komunikimi të drejtpërdrejtë me Shtëpinë e Bardhë”. “Asgjë e re nga fronti i opozitës. Një tallaz ...

Read More »

Vuçiq vjen në Tiranë në datat 7 dhe 8 mars

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do vizitojë Tiranën në datat 7 dhe 8 mars. Vizita e kreut të shteit serb do zhvillohet në kuadër të punimeve të Samitit të Brdo-Briunit. Situata në rajonin e Ballkanit dhe marrëdhëniet mes vendeve do të jenë temë e ...

Read More »