Home / Politika (page 700)

Politika

Kokëdhima: Ndryshimet në qeveri janë normale

“Ndryshimet në qeveri janë të natyrshme. Gjithmonë do të ketë ndryshime në çdo qeveri. Ndryshimet ndodhin në qeveri sikurse ndodhin në çdo drejtim të jetës”. Kështu është shprehur Koço Kokëdhima gjatë një prononcimi për mediat në Vlorë. I pranishëm në ...

Read More »

Basha: Rama e ka fajin për moshapjen e negociatave

Për liderin e opozitës, Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama është përgjegjës për moshapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Basha e cilësoi progres-raportin e Komisionit Evropian për Shqipërinë, raport që vlerëson me seriozitet shqetësimet e mëdha dhe problemet e ...

Read More »