Home / Politika (page 732)

Politika

Rama: Ja kush u qan hallin studentëve

Kryeministri Edi Rama ka postuar mbrëmjen e së martës një set fotografik në rrjetin social “Facebook”, ku tregohen disa dosje të Universiteteve që u është hequr liçenca, të cilat ruheshin në kushte mjaft të këqija. Duke iu referuar deputetëve të ...

Read More »

PD, Pollo: Universitetet, me listë ndëshkimore

Partia Demokratike ka vijuar të denoncojë reformën në arsimin e lartë të ndërmarrë nga qeveria e kryeministrit Rama, duke theksuar se opozita nuk është kundër ligjshmërisë, zbatimit të normave në fuqi dhe standardeve ndërkombëtare për secilin universitet, publik apo privat, ...

Read More »

PD: IMEI, qeveria thellon mashtrimin

Qeveria po thellon mashtrimin për çështjen e IMEI-it, pasi ështe një e dhënë personale, unike e përdoruesit të telefonit, deklaroi të premten këshilltari ligjor i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi. “Ligji ynë për telekomunikacionin, neni 101, e vërteton ...

Read More »

PD-Bozdo: Qeveria fshehu marrëveshjen me CEZ

Qeveria ka fshehur të vërtetën përsa i përket marreveshjes me kompanine CEZ, është shprehur të enjten gjatë një deklarate për mediat përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Eno Bozdo. Raportet ndërkomtare, tha Bozdo “shprehen qartë se CEZ është përgjegjes kryesor dhe u ...

Read More »