Home / Politika (page 752)

Politika

Presidenti Nishani në Samitin e Paqes në Turqi

-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mori pjesë në Samitin e Paqes dhe ceremonitë e përkujtimit të 100-vjetorit të Betejave Tokësore dhe Detare të Çanakalasë zhvilluar në Stamboll dhe Çanakkale, ...

Read More »

PD-ja prezanton Darien Xhindolin në Lushnje

Është prezantuar zyrtarisht kandidati i Partisë Demokratike për kryetar për Bashkinë e Lushnjes. Prezantimi i kandidatit Darien Xhindoli është bërë nga deputeti Florion Mima përpara strukturave të PD-së të rrethit Lushnje. “Vota e 21 Qershorit është votë kundër dyshes Rama-Meta, ...

Read More »