Home / Politika (page 755)

Politika

Paloka: Denoncimi i Brace, një farsë

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së kolegut socialist Erjon Brace, që akuzonte kryeministrin Berisha se po përdor vrasës për t’i mbyllur gojën opozitës. Në një deklaratë për mediat, Paloka është shprehur se denoncimi i Brace është një ...

Read More »

Partia Socialiste : Ruli, kampioni i korrupsionit

Partia Socialiste ka vijuar akuzat ndaj ish-ministrit të Energjitikës, Genc Ruli për skandalin me koncesionin e minierës së Bulqizës. Deputeti Eduard Shalsi e quajti Rulin kampionin e korrupsionit në një qeveri ku konkurrenca është e fortë.  “Nuk është e lehtë ...

Read More »

Erion Brace : Berisha po perdor vrases

Deputeti socialist Erjon Braçe akuzoi kryeministrin Berisha se qëndron pas një kërcënimi që i është bërë atij dhe kryetarit socialist Edi Rama Brace tregoi në një konferencë për shtyp se të hënën i kishte mbërritur një zarf me një kartolinë ...

Read More »

Opozita: vazhdojme protestat

Në reagim të qëndrimit kundërshtues të mazhorancës ndaj ofertës për komisionin hetimor, krerët e opozitës, pas një takimi që ka zgjatur më shumë se dy orë, kanë rikonfirmuar marrëdhënien e kushtëzuar me Kuvendin e Shqiperise dhe vijimin e protestave në ...

Read More »

Rama: Berisha nuk do hetim

Kundërshtimi i mazhorancës për të miratuar draftin e opozitës në komisionin e ligjeve ka shkaktuar reagimin e menjëhershëm të kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili e quajti këtë qëndrim, provë të qartë të faktit se kryeministri Berisha ka ...

Read More »