Home / Politika (page 771)

Politika

Një tjetër emër për Bashkinë e Tiranës

Në media është duke qarkulluar një tjetër emër, si kandidate e së majtës për Bashkinë e Tiranës. Bëhet fjalë për ish-nënkryetaren e bashkisë së kryeqytetit, Albana Dhimitri. Kjo e fundit ka qenë e përfshirë ne analizimin dhe zbatimin e reformës ...

Read More »

Kiesewetter: Zgjidhjen duhet ta gjejnë shqiptarët

Zëdhënësi i CDU/CSU në Komisionin e Jashtëm të Bundestagut, Roderich Kiesewetter (CDU) kërkon në bisedë me DW zgjidhje konstruktive problemesh në Shqipëri. Kiesewetter u takua në Berlin me kryetarin e PD, Lulëzim Basha. Në drekën e punës në ambientet e ...

Read More »