Home / Politika (page 864)

Politika

Pse ishte aq i trembur Saliu sot?!

Avokati Spartak Ngjela, përmes një postimi në “Facebook” i ka drejtuar një pyetje ish-kryeministrit Sali Berisha, se pse ishte aq i trembur Berisha pas marrjes së statusit kandidat nga Shqipëria? Ngjela nisur nga kërkesat e Bashkimit Evropian, ku theksi është ...

Read More »

Rama: Grabitja e votave , e keqja me e madhe

Kryetari i PS, Edi Rama ka akuzuar ashpër kryeministrin Sali Berisha, se dje në Parlament ka mëpërkëmbur interesat e qytetarëve shqiptarë. Në një konferencë për shtyp nga selia e partisë së tij, Rama është shprehur se Berisha synon vetëm pasurimin ...

Read More »

PD- Kater alternativa per Tiranen

Partia Demokratike është duke u përgatitur për të pasur një kandidaturë sa më të “goditur” për Tiranën në zgjedhjet vendore të 8 Majit. Ndonëse zyrtarisht ende nuk është bërë asnjë emër publik, demokratët kanë të gatshëm një “arsenal” kandidaturash, të ...

Read More »

Kuvendi i Shqiperise , dështojnë negociatat

Kuvendi vijoi debatet maratonë deri në orën 5.30 të mëngjesit të sotëm, për t’i rimarrë ato ditën e hënë. I gjithë debati u mbizotërua nga përplasjet dhe akuzat reciproke mes palëve dhe në përfundim dështuan edhe negociatat e zhvilluara për ...

Read More »

PS Rulit: Vodhe, ik ne prokurori

Opozita, përmes deputetit Sajmir Tahiri ka sulmuar në Kuvend ministrin e Bujqësisë, Genc Ruli, për skandalin me koncesionin e kromit në Bulqizë, duke theksuar shkeljen e rëndë të ligjit prej tij me anashkalimin e Kuvendit dhe ndryshimin me vetëm firmën ...

Read More »

Paloka: Denoncimi i Brace, një farsë

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së kolegut socialist Erjon Brace, që akuzonte kryeministrin Berisha se po përdor vrasës për t’i mbyllur gojën opozitës. Në një deklaratë për mediat, Paloka është shprehur se denoncimi i Brace është një ...

Read More »

Partia Socialiste : Ruli, kampioni i korrupsionit

Partia Socialiste ka vijuar akuzat ndaj ish-ministrit të Energjitikës, Genc Ruli për skandalin me koncesionin e minierës së Bulqizës. Deputeti Eduard Shalsi e quajti Rulin kampionin e korrupsionit në një qeveri ku konkurrenca është e fortë.  “Nuk është e lehtë ...

Read More »