Home / Politika (page 865)

Politika

PD: Rama hesht për çdo rast inkriminimi

 Partia Demokratike vijoi edhe sot, me paraqitjen e rasteve të personave të inkriminuar që janë përfshirë në administratën shtetërore, ndërsa theksoi se, “Kryeministri Edi Rama vijon të heshtë për këto raste”. “Kemi denoncuar me dhjetëra raste të personave me precedent ...

Read More »

PS: Nishani i PD, jo presidenti i unitetit

Mazhoranca i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, duke ia rrëzuar brenda pak orëve të gjitha dekretet për rishikimin e pesë ligjeve nga Kuvendi. Dy komisionet e Ligjeve dhe ai i Sigurisë, u mblodhën dje dhe vendosën, ...

Read More »